Електро-пневматски комби. чекан 1050W 40mm AVC

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент

33,999.00 ден 39,999.00 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност1050W
Ударна енергија6.1Ј
Број на вртежиrpm
Удари во минута3150bpm
Макс. дупчење во бетон40mm
Макс. дупчење со круна100mm
Прифат на стезна главаSDS-Max
Тежина5.9Kg
Должина453mm
Висина263mm

Опис

Овој комбиниран електро-пневматски чекан поседува ударен механизам произведен од Германски инженери кој поседува ударна енергија од 6J за брзо дупчење и кршење и во најтврдите материјали до 40mm. Лесниот и компактен дизајн овозможува ефикасно ракување во сите услови и позиции на работа. Активната контрола на вибрациите значително ги намалува вибрациите и му овозможува леснотија и продуктивност на работникот. Доаѓа со странична рачка која се подесува во повеќе позиции и куфер за транспорт и складирање.