Ласер вкрстено линиски црвен сноп 12V 20m TSTAK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

19,999.00 ден 25,099.00 ден

Има Залиха

Спореди

Карактеристики

Класа на ласер2
Прецизност на 10m3mm
Прецизност на работен опсег6mm
Број на ласерски снопови2
Поставеност на сноповите90°
Видливост во внатрешни простории20m
Работен опсег со детектор до50m
Ниво на самонивелирање4°
Наклон по X и Y оска°
Приклучок на триподда
Напојување тип12V
Тежина4.35Kg
Должина450mm
Висина155mm

Опис

Само нивелирачки, вкрстено линиски ласер за нивелација кој проектира една хоризонтална и една вертикална линија. Работи на 12V батерија и има работен опсег од 20m и 50m со детектор и точност од +/- 3mm @ 10m. Само нивелирање до 4° и IP65 заштита од прашина и млазови вода од сите страни. Има интегриран 1/4″ и 5/8″ трипод приклучок и заклучување на ласерските леќи за безбеден транспорт. Доаѓа со една батерија од 12V со капацитет од 2Ah, брз полнач, штипка со метал за магнетно прицврстување или закачување на ласерот, очила за засилување на видливоста на ласерскиот сноп, плочка за детекција на снопот со мерки и TSTAK транспортен куфер.