Аголна брусилка 1010W 125mm 11000rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

8,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1010 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено М14
Број на вртежи 11000 rpm
Тежина 2.2 Kg
Должина 290 mm
Висина 80 mm

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност 1010W и дијаметар на диск 125mm.

Моќен мотор кој обезбедува оптимални перформанси на сечење и стругање. Прекинувачот не може да се заклучува за континуирана употреба, така што моторот веднаш запира кога прекинувачот ќе се ослободи со што го штити корисникот од несакани повреди и непријатни ситуации. Моторот е заштитен од абразивното дејство на прав и ронки за подолг век на траење, а специјалниот систем за исфрлање прашина го отстранува најголемиот дел од прашината и ронките од протокот на воздух пред да помине покрај моторот и спречува оштетување.

Малиот обем на телото на машината обезбедува исклучителна ергономија при ракување, а странична рачка против вибрации обезбедува поголема удобност на корисникот.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.07 кг
Димензии(пакет) 40 × 15.5 × 12 cm
Платформа

Бренд