Аголна брусилка 1400W 125mm 11500rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

8,190 ден 10,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1400 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено М14
Број на вртежи 11500 rpm
Тежина 2.2 Kg
Должина 290 mm
Висина 80 mm

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност 1400W и дијаметар на диск 125mm.

Моќен мотор кој обезбедува оптимални перформанси на сечење и стругање. Прифаќа дискови со дијаметар до 125 mm, така што ги задоволува сите професионални работни задачи бидејќи може да сече длабочина до 4 cm. Поседува антивибрациона странична рачка што може да се користи во 2 позиции за поудобно работење. Аголната брусилка има мек старт кој овозможува да се избегнат незгоди и грешки при работа. 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.06 кг
Димензии(пакет) 39 × 15.5 × 12 cm
Платформа

Бренд