Аголна брусилка 1400W 150mm 9.00rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

12,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1400 W
Дијаметар на диск 150 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Тежина 2.6 Kg
Должина 300 mm
Висина 800 mm
EAN: 5035048645352 SKU: DWE4238-QS Категорија:

Опис

Компактна еднорачна аголна брусилка со мал дијаметар на куќиштето. Интегрираниот систем за исфрлување на струготините “Jetstream” и воздушното ладење ја прават оваа алатака погодна и за нај тешките услови на работа. Намотките на моторот се заштитени со епоксидна смола што дополнително ја зголемува трајноста на алатот. Системот за деактивирање на истрошените четкички го штити мототор од оштетување и прегорување.  Специјално изолираните држачи за четкички го штитат алатот од кратки споеви во системот.

Доаѓа со анти вибрациска странична рачка која се мести во повеќе позиции.
Заштитна мрежа на системот за ладење.
Штитинк кој се затега без потреба од дополнителни алатки.
Надворешна и внатрешна прирабница за затегање на дискот.
Клуч за затегнување на прирабницата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.344 кг
Димензии(пакет) 43 × 17.5 × 14.5 cm
Платформа

Бренд