Аголна брусилка 1700W 125mm BRUSHLESS

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

20,990 ден 25,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1700 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 10500 rpm
Тежина 2.3 Kg
Должина mm
Висина mm
SKU: DWE4347-QS Категории: ,

Опис

1700W мотор без четкици кој дава до 15% поголема моќност и зголемен животен век до 5 пати наспроти еквивалентна брусилка со класичен мотор со четкички. Вградена електронска кочница која веднаш ги запира вртежите штом се ослободи прекинувачот. Електронска склопка која го штити корисникот и самиот алат при големи повратни удари или заглавување на дискот во материјалот. Заштитна мрежа на куќиштето на делот за ладење која не дозволува да навлезе крупна прашина во моторот. Анти рестарт заштитна функција со лед индикатор. Заштита од преоптоварување и прегревање со автоматско исклучување на алатото до постигнување на нормална работна температура.

Доаѓа со штитник кој се прилагодува без дополнителен алат.
Рачка која се мести во повеќе позиции.
Внатрешна и надворешна прирабница.
Клуч за затегање на дискот.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд