Аголна брусилка 2000W 230mm 6.500rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

8,490 ден 9,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2000 W
Дијаметар на диск 230 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 6500 rpm
Тежина 5.5 Kg
Должина 468 mm
Висина 135 mm

Опис

Аголна брусилка со влезна моќност од 2000W и дијаметар на сечило/диск 230мм.

Компактна и лесна за користење со странична рачка која може да се монитира во 3 позиции што нуди поголема удобност. Поседува моќен мотор од 2000W и метален преден дел кој ја прави погодна за тешки работни задачи. Има можност за заклучување за поголема безбедност и избегнување на случајно уклучување.