Аголна брусилка 2400W 230mm 6500rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

17,999 ден 19,899 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2400 W
Дијаметар на диск 230 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 6500 rpm
Тежина 5.7 Kg
Должина 520 mm
Висина 145 mm
SKU: DWE4559-QS Категорија: БРЕНД:

Опис

Интегрираниот систем за исфрлување на струготините “Jetstream” и воздушното ладење ја прават оваа алатака погодна и за нај тешките услови на работа. Поврзувањето на намотките на статорот директно со држачите на четкиците овозможува далкеу подолг век на машината. Дополнително, системот за деактивирање на истрошените четкички го штити мототор од оштетување и прегорување. Лагерите се комплетно изолирани од прашина и надворешни влијанија што исто така го зголемува векот на машината.

Доаѓа со анти вибрациска странична рачка која се мести во повеќе позиции.
Штитинк кој се затега без потреба од дополнителни алатки.
Надворешна и внатрешна прирабница за затегање на дискот.
Клуч за затегнување на прирабницата.