Аголна брусилка 950W 125mm 12000rpm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

6,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 950 W
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено М14
Број на вртежи 12000 rpm
Тежина 1.99 Kg
Должина / mm
Висина / mm

Опис

Електрична аголна брусилка со влезна моќност 950W и дијаметар на диск 125mm.

Компактниот дизајн овозможува удобност при работа.

Заштита од прекин на струја: ако поради некоја причина дојде до прекин на електричната енергија, прекинувачот мора да се исклучи и повторно да се вклучи, брусилката нема да се вклучи автоматски.

Системот за мек старт го намалува механичкиот повратен удар при стартување, давајќи му на корисникот поголема контрола врз алатката.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.6 кг
Димензии(пакет) 36.7 × 12.0 × 9.0 cm
Бренд

Платформа