Аку.вибра.дупчалка/одвртувач 18V 2Ah + куфер

9,390 ден

BDCHD18KB2-QW

Нема Залиха

Двобрзинска дупчалка/одвртувач со вибрации за бетон и цигла со мотор од 18V и вртежен момент од 40Nm. Погодна за работа со различни типови материјали. Доаѓа со 2 батерии од 2Ah, брз полнач и пластичен куфер за транспорт и складирање.

Напон 18 V
Капацитет на батерија 2 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 40 Nm
Број на вртежи 0-360/0-1400 rpm
Број на удари 21.000 bpm
Макс. дупчење во бетон 10 mm
Макс. дупчење во дрво 25 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Капацитет на стезна глава 10 mm
Тежина / Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm