Аку. пиштол за шајки за бетон и метал 18V 5Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

79,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Должина на шајки 13-57 mm
Дијаметар на шајки 2.6-3.7 mm
Агол на магацин 15 º
Капацитет на магацин 30 шајки
Должина 415 mm
Висина 390 mm
Ширина 100 mm
Маса 4.2 Kg
Работна температура -20 to 50 ° C
EAN: 5035048666883 SKU: DCN890P2-QW Категорија:

Опис

Пиштол за шајки за бетон и метал со напон 18V. Доаѓа во куфер со 2x5Ah батерии и полнач.

Моторот без четкици кој ја намалува големината на алатот додека ја максимизира испораката на енергија и обезбедува продолжено работно време. Пиштолот може да забива шајки/клинци со должина од 13-57mm, а капацитетот на магацинот е 30 шајки/клинци. Користи литиумски батерии 18V со капацитет 5Ah кои обезбедуваат високи перформанси, долг животен век и максимално време на работа. Исто така е посигурен од гасните алати со помалку чистење и сервисирање, а батеријата може да работи на пониски температури со поконзистентна испорака на енергија.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 8.87 кг
Димензии(пакет) 46 × 46 × 16 cm
Платформа

Бренд