Перач под висок притисок 2700W 160 bar 850 l/h со двоен мотор

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

15,190 ден 18,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2700 W
Проток на вода 810 l/h
Максимален притисок 160 bar
Tемпература на вода максимална 50
Тип на мотор DTS Asinhron
Должина на цревото 6 m
Тежина 17,2 Kg
Должина / mm
Висина / mm

Опис

Предности

ARXP BOX5 160DTS е средство за чистење под висок притисок опремен со Dualtech технолошки систем. Внатре во машината има 2 пумпи-моторни единици кои, ако се активираат заедно, ја зголемуваат брзината на протокот на вода до 850 l/h, што е двојно повеќе од просекот на машина за миење под притисок дома и градина. На тој начин се гарантираат многу високи перформанси во пократко време на перење.

DUALTECH технологија

DTS е иновативен технолошки систем кој овозможува модуларна работа на машината за перење под притисок со користење на две моторни пумпи. Благодарение на системот DTS, перформансите на оваа машина се значително зголемени во споредба со обичните подлошки со една пумпа. Со овој модел, можете да изберете помеѓу: Редовно чистење: нормален режим на чистење што користи само еден мотор Тешко чистење: за максимални перформанси и перформанси при работа. Овој режим го зголемува протокот и растојанието до кое доаѓа водата од пиштолот за миење (до 5 метри). Со овој начин на работа, машината за перење ја елиминира најупорната нечистотија од најголемите површини за најкратко време.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд