АНР Потопна пумпа нечиста вода-инокс 1100W 16500 l/h

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

6,150 ден 7,690 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1100 W
Макс. проток на вода 16.500 l/h
Макс. вис. на испумпување 10.5 m
Макс. длаб. на потопување 7 m
Мин. ниво за вшмукување 45 mm
Можни приклучоци G1”; G1-1/4”; G1-1/2”
Должина на кабел 10 m
Тежина 7 Kg
EAN: 8016287519854 SKU: ARUP1100XD Категории: ,

Опис

ARUP Series 1100XD е потопна пумпа дизајнирана за нечиста вода. Ова го прави најдобриот одговор, на пример, за пумпање нечиста вода од бари, јами, ровови, резервоари и ровови на градилиштата, со високи перформанси обезбедени од моторот од 1100 W и максимална брзина на проток од 16.500 l/h. Овој модел може да се потопи до длабочина до 7 метри и може да подигне вода до висина до 10,5 метри. Уште повеќе, телото од нерѓосувачки челик обезбедува оптимална заштита од корозија, додека рачката во горниот дел и компактната големина на пумпата го олеснуваат носењето и спуштањето на своето место. ARUP Series 1100XD може да пумпа вода што содржи честички нечистотија до 35 милиметри во дијаметар, до минимална преостаната длабочина на вода од 45 милиметри. Оваа потопна пумпа за нечиста вода, за ставање на дното  се активира автоматски со пливачкиот прекинувач: штом единицата е потоната во водата, прекинувачот се крева за да се активира пумпата. Моделот има и термички прекин на моторот за да обезбеди максимална сигурност и животен век.  Потопна пумпа со тело од нерѓосувачки челик, идеална за нечиста вода Интегрален пливачки прекинувач со систем за автоматско вклучување/исклучување 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 7.2 кг
Димензии(пакет) 24 × 19 × 42 cm
Платформа

Бренд