АНР Потопна пумпа нечиста вода 750W 13000 l/h

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

3,990 ден 4,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 750 W
Макс. проток на вода 13.000 l/h
Макс. вис. на испумпување 8 m
Макс. длаб. на потопување 7 m
Мин. ниво за вшмукување 5-30 mm
Можни приклучоци G1”; G1-1/4”; G1-1/2”
Должина на кабел 10 m
Тежина 5.94 Kg
EAN: 8016287519830 SKU: ARUP750PT Категории: ,

Опис

ARUP Series 750PT е потопна пумпа дизајнирана да ракува и со чиста и со нечиста вода. Значи, ова е повеќенаменска алатка, способна да работи во широк спектар на услови и успешно да се справи со различни сценарија. Ова е овозможено со преклопните стапала во основата на пумпата: со чиста вода, стапалата ќе останат затворени, додека со нечиста вода ќе се издолжат за да може да помине секој ѓубре под пумпата. Овој модел, во цврста, цврста пластика, може да се потопи до длабочина до 7 метри и може да подигне вода до висина до 8 метри. Моторот, со заштита од прегревање и моќност од 750 W, може да обезбеди проток до 13.000 l/h. Повеќенаменската пумпа за вода ARUP Series 750PT е погодна за различни примени, од испумпување на вода од поплавени простории до одводнување на базени, бунари, езерца, ровови и резервоари. Со автоматскиот пливачки прекинувач, овој уред може да ја отстрани водата до преостаната длабочина од 5 милиметри со чиста и 32 милиметри со нечиста вода. Во двата случаи, мора да се внимава на присутната нечистотија, за да се избегне оштетување на моторот: при пумпање чиста вода, остатоците не смеат да надминуваат 5 милиметри во дијаметар, додека за валкана вода максималниот дијаметар за честичките нечистотија е 30 милиметри. Повеќенаменска потопна пумпа идеална за чиста и нечиста вода, благодарение на нејзините преклопни стапала Интегрален пливачки прекинувач со систем за автоматско вклучување/исклучување Мотор со термички прекинувач Комплет со рачка за лесно носење и потопување

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.31 кг
Димензии(пакет) 24 × 14 × 45 cm
Платформа

Бренд