АНР Правосмукалка индустриска 1600W 35L мокро/суво

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

10,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1600 W
Притисок на вшмукување 19 kPa
Капацитет на садот за отпад 35 L
Должина на кабел 5 m
Тежина 10.3 Kg
EAN: 8016287519281 SKU: 3770ARBC Категории: ,

Опис

Опремен со резервоар од 35 литри, AR Blue Clean 3770 може да се користи за брзо и прецизно отстранување на најтешката внатрешна нечистотија создадена во области како што се подруми, тавани, гаражи, мали работни продавници или за внимателно чистење на фотелји, софи и внатрешноста на автомобилите. . Или – зошто да не? – да се исчисти креветот на кучето. Високите перформанси се обезбедени со максимална моќност од 1600 W во комбинација со проток на воздух од 39 l/s и вакуумски притисок од 19 Kpa. Системот за двојно филтрирање исто така ефикасно го штити моторот, додека специјалниот пливачки прекинувач автоматски го запира вшмукувањето кога резервоарот е полн. Високи перформанси, но и одлична преносливост и лесно користење благодарение на вкупната тежина од 10,3 килограми, пригодните 4 тркала со тркала и цревото за вшмукување отпорно на свиткување, кое ви овозможува да стигнете и до најтешките агли.

Правосмукалката за влажно и суво чистење 3770ARBC е наменета  професионална за употреба. Наменета е за употреба при работа со електрични алати како што се дупчалки, планери, кружни пили и слично.

Се испорачува со:

 • Усисно црево (2 м)
 • 2 метални усисни цевки (2к48 цм)
 • Високо ефикасен кертриџ филтер
 • Хартиена филтер кеса (35 л)
 • Додаток за собирање за течности
 • Додаток за усисување на чврсти материи
 • Додаток за усисување на патосници и фотељи
 • Додаток за усисување на пукотини
 • Округла четка
 • Адаптер за приклучок на електричен алат

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 14.3 кг
Димензии(пакет) 46.5 × 53.6 × 55.7 cm
Платформа

Бренд