АНР Хидрофор пумпа 1100W 4500 l/h

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

11,590 ден 14,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1100 W
Макс. проток на вода 4500 l/h
Макс. висина на испумпување 38 m
Макс. длабина на испумпување 8 m
Тежина 12,9 Kg
EAN: 8016287519915 SKU: ARGP1100XB Категории: ,

Опис

ARGP Series 1100XB е пумпа за вода со автоклав што овозможува движење и подигнување на чиста вода. Неговите високи перформанси се можни благодарение на моторот од 1100 W, кој ви овозможува да испраќате до 4.600 литри вода на час, гарантирајќи максимална моќност и доверливост. Исто така, машината ви овозможува да црпите вода до длабочина од 8 метри и да ја подигнете до 45 метри, што се покажува како совршена алатка за различни потреби. Моделот 1100XB има тело од нерѓосувачки челик, кое ја штити пумпата од корозија, и резервоар од јаглероден челик од 24 литри опремен со манометар кој гарантира одлична резерва на вода. Оваа пумпа за вода со автоклав е идеално решение за оние кои сакаат да ги искористат предностите на алтернативниот систем за автоматско наводнување на градината или за напојување на мали апарати и санитарни производи, како што се машината за перење или мијалникот на тоалетот. Всушност, со ARGP Series 1100XB е можно да се поврати водата за пиење собрана во бунари или цистерни и да се пренесе до местото каде што е потребно, со што се избегнува употребата на вода за пиење. Пред активирањето, машината мора да се постави на површината во сува средина, заштитена од мраз и лоши временски услови; за да функционира потребно е и да го поврзете со електрична струја и да го активирате соодветниот прекинувач. Функцијата за автоматско стартување/стоп потоа го одредува вклучувањето и исклучувањето на пумпата само кога е потребно. Пумпа за самовшмукување со автоклав, идеална за снабдување со апарати за домаќинство или санитарна опрема и за автоматско наводнување на градината Мотор опремен со термичка заштита Интегрирана рачка на врвот на пумпата за лесно движење Глава од нерѓосувачки челик и резервоар од јаглероден челик од 24 l со интегриран манометар

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 17.3 кг
Димензии(пакет) 55 × 32 × 61 cm
Платформа

Бренд