Апарат за заварување INVERTOR Co2 500A MIG/MAG SYNERGIC

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

559,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезен напон 3Phx230/400 Volt
Осигурувач 35/25 Amp
Инсталациона моќност 22 Kw
Напон на отворено коло 97 Volt
Работен циклус 500A@100% MIG
Опсега на струја на заварување 60-500 Amp
Положби за заварување 21
Димензии 1100x500x1440 mm
Тежина 132.5 Kg
SKU: MIG 550 SWF SYNERGIC DUBLE PULSE Категории: ,

Опис

MIG 550 SWF SYNERGIC DUBLE PULSE 500A синергетски инвертер / машина за заварување со  Double Pulse технологија на заварување што го прави овој уред еден од најразновидните  MIG уреди  на пазарот, стандардно опремен со цврста количка која лесно може да држи боца од 50 литри. Оваа синергиска  машина овозможува лесно изведување на различни процеси на заварување вклучувајќи ги и пулсното, двојното пулсирачко ,  МИГ заварување  и заварувањето со електроди. Модерната IGBT инвертер технологија гарантира дека MIG 550 SWF  обезбедува одржливи перформанси со поголема моќност и висок циклус на работа. Дополнително, MIG 550 SWF е стандардно опремен со моќен ладилник со вода кој спречува прегревање во комбинација со вграден вентилатор и гарантира висококвалитетни перформанси на заварување во текот на долг временски период. Инверторот на пулсот Double Pulse има многу обемна база на податоци што овозможува складирање на голем број  различни програми со поставки за заварување. Ова го олеснува управувањето со идеалните поставки. Мобилната единица за довод на жици е опремена и со дигитална контролна табла на која може лесно да се прилагодат и читаат поставките за гас по струја, напонот и струјата на заварување, меѓу другото. Изворот на енергија е опремен и со претходно програмирани синергиски програми за материјали од алуминиум, челик, не’рѓосувачки челик, CuMn, CuSiMn и CuZn. Идеален за заварување на алуминиум, нерѓосувачки челик, јаглероден челик, нисколегиран челик и други легури.

 

Дополнителни Информации

Платформа

Технологија

Бренд