Апарат за заварување INVERTOR MIG/TIG/MMA 200A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

36,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 25/16 Amp
Инсталациона моќност 6.7 Kw
Напон на отворено коло 72 Volt
Работен циклус

20-200@60%
20-200@60%

20-200@60%

MMA
MIGTIG
Опсега на струја на заварување 20-200 Amp
Положби за заварување 21
Димензии 625x245x440 mm
Тежина 19.0 Kg
EAN: 8004386590959 SKU: MULTIMIKRO200 Категории: ,

Опис

MULTIMIKRO 160-200 DC еднофазен инвертер за заварување за MIG-MAG/GAS-NO GAS, MMA, TIG LIFT 2T-4T. Континуирано прилагодување на струјата
на заварување, напојување со жица. Стандардно, можно е да се користи калем со жица дијаметар Ø 100 – 200 0,5 – 5 Kg. опционо и со 15 Kg. жица
(COD. 90870)
Изворот на опремата за заварување е конструиран со најновата IGBT технологија, која обезбедува исклучително висока брзина на конверзија. Работи на
максимална фреквенција на ултра брзата IGBT технологија од 35 kHz до 55 kHz. Капацитивна електронска контрола за преоптоварување на машината.
Циклус со висока моќност. Ладење со вентилатор. Инвертер за заварување со мала тежина, високи перформанси и континуирано регулирање на струјата
на заварување од 20 А до максималниот опсег. Заварува секаков вид електроди (базична, рутилна, нерѓосувачки челик, никели, месинг, алуминиум…).
Опрема: Инвертер за заварување, МИГ горилник за заварување, кабел за заземјување, кабел со држач за електрода.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 19 кг
Димензии(пакет) 62.5 × 24.5 × 44 cm
Платформа

Технологија

Бренд