Апарат за заварување INVERTOR MMA 180 4.0

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

14,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 5.0 Kw
Напон на отворено коло 60 Volt
Електроди кои се користат 1.6-4.0 mm
Опсега на струја на заварување 35-160 Amp
Работен циклуз 160@30% Amp
Димензии 320x130x170 mm
Тежина 4 Kg
EAN: 8004386622452 SKU: MEGA180DISPLA Категории: ,

Опис

MEGA серијата на инверторски DIY апарат за заварување произведена од AWELCO, италијански лидер во производството на системи за заварување. Лесен, компактен и сигурен благодарение на употребата на висококвалитетни компоненти.

Директна струја, MMA погодна за: AWS E6013 рутилни електроди, AWS E308 не’рѓосувачки челик, AWS E7018 конструктивен челик, AWS A5.15 леано железо.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.2 кг
Димензии(пакет) 41 × 20 × 35 cm
Платформа

Технологија

Бренд