Апарат за заварување INVERTOR MMA 330А 3Ph 400V

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

88,900 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезен напон 3Phx400 Volt
Осигурувач 25 Amp
Инсталациона моќност 8.5 Kw
Напон на отворено коло 98 Volt
Електроди кои се користат 1.6-6.0 mm
Опсега на струја на заварување 10-330 Amp
Работен циклус 330@100% Amp
Димензии 625x245x440 mm
Тежина 32.0 Kg
EAN: 8004386586006 SKU: PRESIDENT500 Категории: ,

Опис

PRESIDENT 500 е MMA Базиран на инвертер технологија со екстремна моќност и мала тежина. Компактниот формат го прави лесен за носење и може да се користи на кое било работно место. Во комбинација со висок работен циклус и можност за работа на агрегат го прави овој апарат супериорен за заварување и во најекстремини ситуации. Екстремен сооднос  помеѓу тежина и моќност. Цврсто композитно куќиште издржливо во најгруби средини

За професионално ММА заварување со електроди до 6 mm со висок циклус на работа од 330 A на 100%.

Rutilici/Rutile – AWS E6013

Inox/Stainless Steels – AWS E308

Basici/Basic – AWS E7018

Ghisa/Cast Iron – AWS A5.15

Cellulosico/Cellulosic – AWS E6010

Дополнителни Информации

Платформа

Технологија

Бренд