Апарат за заварување INVERTOR TIG/MMA 200А TIG HF AC/DC PULSE

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

154,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 5.7 Kw
Напон на отворено коло 65 Volt
Електроди кои се користат 1.6-4.0 mm
Опсега на струја на заварување TIG 210/45% Amp
Опсега на струја на заварување MMA 160@45% Amp
Работен циклус 210@45%  Amp
Димензии 570x320x6000 mm
Тежина 28.0  Kg
EAN: 8004386582015 SKU: TIG 210 AC/DC Категории: ,

Опис

Инверторски апатрат за заварување TIG од 210 ампери со палење со висока фреквенција
во еднонасочна и наизменична струја со пулсна функција. Погоден е и за заварување (MMA)
на електроди |: рутилна, базична, нерѓосувачки челик, целулоза, алуминиум и леано железо.
Машината за заварување може да се користи (TIG) со различни видови материјали како челик,
нерѓосувачки челик и бакар, алуминиум. Складирање на параметрите за заварување,
IG AC/DC, HF и 2T/4T (при TIG заварување), пулсирање (при TIG заварување), .
PFC корекција на факторот на моќност.

Дополнителни Информации

Платформа

Технологија

Бренд