Батериски перач под висок притисок 18V 24 bar 175 l/h Dual Speed System

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

8,790 ден 10,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 18V Li-Ion
Проток на вода 175 l/h
Максимален притисок 24 bar
Tемпература на вода максимална 50
Тип на мотор 18V DSS
Должина на црево 2 m
Тежина 1,8 Kg

Опис

   

Предности

BC250 DSS е удобна, лесна пренослива машина за перење под висок притисок на батерии која работи без мрежна вода или електрична енергија. Ефикасно ги чисти надворешните површини со својот воден млаз под висок притисок, без потреба од долги кабли за напојување: само поврзете го на кој било извор на слатка вода, како што се базен, езерце или дури и кофа, и веднаш е подготвен за употреба. Ова го прави совршен не само за чистење на мали и средни површини надвор од домот, туку и во многу ситуации на отворено, како што се кампување, на екскурзии или за миење возила за време на патувања.

Литиумската батерија (18 V) може да се полни и работи 21 мин (испорачан полнач со кабел за напојување). Нивото на полнење може да се провери во секое време за време на употребата благодарение на мерачот на самата батерија.

BC250 DSS се одликува со систем за двојна брзина Annovi Reverberi, со кој излезот на средството за чистење вода на батеријата може да се модулира за да одговара на потребите за чистење користејќи го даденото копче.

Режимот ECO SPEED обезбедува полесно перење погодно за чистење градинарски мебел, текстил на отворено, велосипеди и мали надворешни површини. Овој режим користи 50% помалку вода и енергија.

Режимот MAX SPEED, од друга страна, се препорачува за поинтензивно, длабинско чистење на мотори, автомобили и моторни куќи и на големи надворешни површини. Оваа опција може да се избере за користење на преносливата машина за перење под висок притисок со максимална моќност.

Се испорачува во комплет со:

Млазница 4 во 1: овозможува префрлување на млазот од прилагодлив (0°, 20°, 60°), препорачан за лесно чистење на деликатни површини, во ротационен, совршен за најтешката, најтешката нечистотија.
Продолжување на пиштолот со двојна чкрапало: две екстензии кои можат да се вклопат на пиштолот за чкрапало преку поврзување со брзо кликнување и заедно овозможуваат миење дури и на највисоките и најнепристапните површини. Чистачот на вода за батерии може да се користи и со само едно продолжение или самостојно, со млазницата поставена директно на нејзиниот крај. Ова овозможува одблиску, многу практично перење на градинарска опрема како решетка за скара или мебел на отворено.
Комплет за шише со копје од пена: пластично шише кое може да се постави директно на пиштолот за активирање. Со овој комплет, детергентот може да се нанесе на површината за чистење.
Комплет за самовшмукување: со црево долго 4 метри, овозможува извлекување на водата потребна за перење од кој било извор на дофат на цревото, како што се резервоари, кофи или копчиња за вода. Меѓутоа, машината може да се поврзе и директно со водоводот.

 

Дополнителни Информации

Бренд

Може да ве интересира…