Глодалка-фреза 2300W 12мм 9000-22000 rpm во куфер TSTAK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

39,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2300 W
Број на вртежи 9000-22000 rpm
Вертикално движење 80 mm
Прифат на главата 12 mm
Максимален дијаметар на глодање 50 mm
Тежина 5.1 Kg
Должина / mm
Висина / mm

Опис

Глодалка-фреза со влезна моќност 2300W и прифат на глава 12mm. Доаѓа во TSTAK куфер со адаптер за вшмукувач на прашина, паралелна ограда со фино прилагодување и клуч од 22mm.

Фрезата има мек старт за елиминирање на секое движење што може погрешно да го насочи секачот. Приспособувањето за запирање на длабочина во 3 степени овозможува обработување на вдлабнатини со различни длабочини во една операција без да одзема време за поставување. Kапацитетот на длабочина од 80mm и променливата брзина ja прават фрезата прецизна, лесна за употреба и разновидна.

Ергономски дизајн со рачки обложени со гума што обезбедуваат удобно држење и ниско позиционирани ја помагаат контролата на фрезата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 10.37 кг
Димензии(пакет) 44 × 33.5 × 29 cm
Платформа

Бренд