Аку. сет дупчалка + удар. одврт 18V 3Ah TSTAK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

29,999 ден

Нема Залиха

EAN: 5035048706312 SKU: DCK2062L2T-QW Категорија:

Опис

Сет од акумулаторска ударна дупчалка DCD709 и акумулаторски завртувач DCF809 комплет со две батерии од 3Ah заедно со полнач и куфер T STAK

DCD709 – ударна дупчалка со компактни димензии од 175mm должина и само 1.2Kg маса. Моќност од 65Nm, доволни за скоро секоја апликација. 15 позиции на пренос и интегрирано LED светло како и кука за појас. Моторот е без четкички и ви нуди поголема автономија и подолг работен век.

DCF809 – ударен одвртувач со компактни димензии и голема моќ. 190Nm вртежен момент погоден за сите типови на средна и лесна монтажа како и за механика. Мотор без четкички и интегрирано LED светло како и маса од само 1Kg.

Сетот е опремен со 2 батерии од 3Ah, брз полнач и TSTAK куфер.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.49 кг
Димензии(пакет) 44 × 33 × 16 cm
Платформа

Бренд