54V FLEXVOLT брусилка 125mm, 2x6Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

49,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 54 V
Капацитет на батерија 6 Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Тежина 2.18 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 400 mm
Висина 125 mm
Ширина / mm
EAN: 5035048734391 SKU: DCG418T2-QW Категории: ,

Опис

FLEXVOLT аголна брусилка со напон 54V и дијаметар на диск 125mm. Доаѓа со 2x6Ah батерии, полнач и куфер.

Моќен мотор без четкици кој овозможува подобрени перформанси при тешки апликации, а батеријата 54V FLEXVOLT обезбедува дополнителна максимална моќност. Поседува електронска сопирачка која брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронска спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој или силно притискање. Мрежестиот капак над отворите за довод на воздух го ограничува внесот на прашината во моторот. Ергономски дизјан со гумена обвивка која обезбедува зголемена удобност при работа и странична рачка со 2 позиции која нуди поголема контрола.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 7.68 кг
Димензии(пакет) 44.1 × 16.4 × 33.2 cm
Платформа

Технологија

Бренд