Дијамантски диск 355x25.4x3.3mm за метал

Категорија SKU: DT40257-QZ

9.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT Дијамантски диск 355×25.4×3.3mm за метал

Extreme Diamond Edge е направен од дијаманти за сечење метал врзани за површината на дискот со помош на специјалната технологија, и цврст челик, што во голема мера го намалува ризикот од кршење.
Нема рок на траење кога се чува во соодветни услови.
Дискот ви овозможува да работите со широк спектар на материјали, како што се челик, не’рѓосувачки челик, леано железо, арматура, лим, алуминиум и обоени метали.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,54 кг
Димензии (пакет) 37,8 × 37,5 × 1 cm
Бренд

EAN: 5054905283971