Електро-пневматски комби. чекан 1050W 40mm AVC

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

42,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1050 W
Ударна енергија 6.1 Ј
Број на вртежи rpm
Удари во минута 3150 bpm
Макс. дупчење во бетон 40 mm
Макс. дупчење со круна 100 mm
Прифат на стезна глава SDS-Max
Тежина 5.9 Kg
Должина 453 mm
Висина 263 mm
EAN: 5035048648919 SKU: D25481K-QS Категории: ,

Опис

Овој комбиниран електро-пневматски чекан поседува ударен механизам произведен од Германски инженери кој поседува ударна енергија од 6J за брзо дупчење и кршење и во најтврдите материјали до 40mm. Лесниот и компактен дизајн овозможува ефикасно ракување во сите услови и позиции на работа. Активната контрола на вибрациите значително ги намалува вибрациите и му овозможува леснотија и продуктивност на работникот. Доаѓа со странична рачка која се подесува во повеќе позиции и куфер за транспорт и складирање.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 9.08 кг
Димензии(пакет) 58 × 46 × 12.5 cm
Платформа

Бренд