Електро-пневматски комби. чекан 1350W 45mm AVC

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

55,990 ден 64,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1350 W
Ударна енергија 10.5 Ј
Број на вртежи 190-380 rpm
Удари во минута 1450-2900 bpm
Макс. дупчење во бетон 45 mm
Макс. дупчење со круна 125 mm
Прифат на стезна глава SDS Max
Тежина 7.8 Kg
Должина 521 mm
Висина 293 mm

Опис

Електро-пневматски комбиниран чекан со влезна моќност од 1350W и ударна енергија од 10.5J.

Ергономски, компактен и тенок дизајн кој ја максимизира контролата и нуди лесен пристап до тешко пристапни области. Системот против ротација детектира губење контрола врз алатот и веднаш прекинува со работа. Режим за запирање на ротација со прекинувач за заклучување. Изведува ниски вибрации од 8,9m/s2 минимизирајќи го заморот при работење и поседува електронска контрола на енергија за брзина и удар.

Дополнителни Информации

Бренд