Електро-пневматски комби. чекан 800W 26mm футер

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

17,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 800 W
Ударна енергија 2.8 Ј
Број на вртежи 0-1500 rpm
Удари во минута 0-5540 bpm
Макс. дупчење во бетон 26 mm
Макс. дупчење со круна mm
Прифат на стезна глава SDS+
Тежина 3 Kg
Должина 355 mm
Висина 210 mm
EAN: 5035048546963 SKU: D25134K-QS Категории: ,

Опис

Комбиниран чекан идеален за дупчење во бетон и цигли од 4 до 26mm. Со функцијата за само ротирачко дупчење, лесно ќе го употребите овој алат и за дупки во дрво, метал, керамика но и на места каде што е потребно и штрафење. Големиот ударен механизам дава високи перформанси при работата со минимален стрес на клучните компоненти на алатот што резултира со ефикасност и долготрајност. Механичката безбедносна склопка не дозволува да дојде до несакани извртувања на алатот и рацете во случаи кога бургијата ќе заглави во материјалот. Целосна контрола при дупчењето со електронската регулација на бројот на вртежите. Заоблениот и ергономски индустриски дизајн кој овозможува удобно користење на алатот за секоја намена. Подобрена заштита од прашина и останати материјали за подолг век на алатот. Доаѓа со странична рачка која се мести во повеќе позиции, граничник за длабочината на сечењето, брзо променлив футер од 13mm за стандардни бургии и TSTAK куфер за безбеден транспорт и складирање.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 5.27 кг
Димензии(пакет) 43 × 12 × 34 cm
Платформа

Бренд