Електро-пневматски чекан 1050W 7.1J AVC

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

39,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1050 W
Ударна енергија 7.1 Ј
Број на вртежи rpm
Удари во минута 3150 bpm
Макс. дупчење во бетон mm
Макс. дупчење со круна mm
Прифат на стезна глава SDS-Max
Тежина 5.6 Kg
Должина 462 mm
Висина 263 mm
EAN: 5035048648957 SKU: D25810K-QS Категории: ,

Опис

Овој 10Kg кршач е дизајниран да ви ја олесни работата со својот силен удар од 17.9Ј. Преносот е заштитен во куќиште од легура на магнезиум која овозможува подолг век на машината. Длетото може да се постави во 12 позиции а доаѓа со странична рачка и куфер за складирање и транспорт.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 8.78 кг
Димензии(пакет) 58 × 46.5 × 12 cm
Платформа

Бренд