Електро-пневматски чекан 1500W 17.9J

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

59,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1500 W
Ударна енергија 17.9 Ј
Број на вртежи rpm
Удари во минута 2040 bpm
Макс. дупчење во бетон mm
Макс. дупчење со круна mm
Прифат на стезна глава SDS-Max
Тежина 9.9 Kg
Должина 650 mm
Висина 250 mm
EAN: 5035048182932 SKU: D25899K-QS Категорија:

Опис

Овој 10Kg кршач е дизајниран да ви ја олесни работата со својот силен удар од 17.9Ј. Преносот е заштитен во куќиште од легура на магнезиум која овозможува подолг век на машината. Длетото може да се постави во 12 позиции а доаѓа со странична рачка и куфер за складирање и транспорт.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 15.06 кг
Димензии(пакет) 79.2 × 40.5 × 17.5 cm
Платформа

Бренд