Електро пневматски чекан 62J 2100W со количка

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

165,490 ден 189,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 2100 W
Ударна енергија 61 Ј
Број на вртежи / rpm
Удари во минута 960 bpm
Макс. дупчење во бетон / mm
Макс. дупчење со круна / mm
Прифат на стезна глава 28 mm Hex
Тежина 31 Kg
Должина 780 mm
Висина 620 mm

Опис

Електро пневматски чекан со количка, влезна моќност од 2100W и ударна енергија 61J.

Голем механизам кој обезбедува екстремна издржливост и одлични перформанси при кршење. Активната контрола на вибрации нуди побезбедна и поудобна употреба. Оптимизираниот механизам на антивибрациона рачка ги апсорбира вибрациите од ударите при кршење. Дизајн кој е лесен за сервисирање што ги намалува трошоците. “Heavy Duty” електронски модул за постојана моќност под оптоварување.