Електро-пневматски чекан 650W SDS+ во куфер

6,999 ден 7,699 ден

BEHS01K-QS

Има Залиха

Влезна моќност 650 W
Ударна енергија 1.4 Ј
Број на вртежи 0-1600 rpm
Удари во минута 0-5600 bpm
Макс. дупчење во бетон 16 mm
Макс. дупчење со дрво 30 mm
Прифат на стезна глава SDS+
Тежина 1.7 Kg
Должина 388 mm
Висина 313 mm

Електро-пневматски чекан со влезна моќност 650W и прифат на стезна глава SDS Plus. Доаѓа во куфер со 2 SDS+ бургии од 6mm и 8mm, адаптер футер и клуч.

Поседува 3 режими на работа: дупчење, дупчење со чекан и длето. Испорачува енергија со удар од 1.4Ј и број на вртежи од 1600rpm за лесно завршување на задачите. Ова го прави комбинираниот чекан од 650W вистинската алатка за секој кој планира да прави повеќе од само дупчење дупки. Ергономски дизајн на рачка со мек зафат за зголемена удобност при работа која е прилагодлива и отстранлива за поголема контрола.

preloader