Кафемат филтер 1000W

3,899 ден

BXCO1000E

Има Залиха

Кафемат филтер со влезна моќност од 1000W и бокал од 1,25 литри за подготовка до 10 шолји кафе, кој ја задржува топлината до 40мин. Модерен дизајн и преден панел изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик отпорен на отпечатоци од прсти. Поседува програмиран LCD тајмер и автоматско стартување на кафематот до 24 часа однапред. Системот за полнење го исполнува бокалот одоздола и спречува постојано мешање на кафето, а системот за заштита од протекување го запира течењето на кафе кога бокалот ќе се отстрани. Филтерот е целосно отстранлив што го олеснува чистењето и нема потреба од менување на истиот.
preloader