КНП Клешта за бланкирање 160mm -10 mm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

1,299 ден

Има Залиха

Карактеристики

Капацитет за соголување 10 mm²
Капацитет за соголување Ø 5,0 mm
AWG 8 Nm
Димензии 160x57x19 mm
Тежина 131 gr

Опис

Клешта за соголување на полна и лицнаста шица со пластична или гумена изолација,
до Ø 5,0 mm или 10 mm² . Лесно прилагодување на потребниот дијаметар со завртка
Изработено од специјален алатен челикт, ковано и калено во масло.

Клешти црна атраментизирана
Глава полирана
Рачки пластично обложено
Тежина 131 гр
Димензии 160 x 74 x 12 mm
Во согласност со REACH
Капацитети за соголување 10 mm²
Капацитети за соголување(Ø 5,0 mm
AWG 8

Дополнителни Информации

Бренд

Бренд

KNIPEX