КНП Комбинирана Клешта 160mm VDE/1000V

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

1,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Шифра 03 06 160
ЕАН-баркод 4003773021902
Клешта VDE тестирана
Rezna ivica sa nagibom Глава Хромирана
Рачки Дво компонентни
Kapacitet sečenja srednje tvrde žice Капацитет на сечење средно тврда жица 3,1 mm
Kapacitet sečenja tvrde žice Капацитет на сечење тврда жица 2,0 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел Ø 10 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел 16 mm2
Knipex dužina klešta Должина 160 mm
Težina klešta Težina 247 g
EAN: 4003773021902 SKU: 03 06 0160 Категории: , БРЕНД:

Опис

Izolovana klešta do 1000V Nazubljena površina za hvatanje  Knipex rezna ivica

Изолирани клешти до 1000V Назабена површина за фаќање Сечење на Knipex

Со зони за фаќање за рамни и тркалезни материјали, погодни за различни намени
Со рабови за сечење за мека и тврда жица
Долги рабови за сечење за подебели кабли
Дополнително индуктивно стврднати рабови за сечење со цврстина од 60 HRC
Изработен од специјален повеќестепен челик за алат, стврднат со масло

Дополнителни Информации

Бренд