КНП Комбинирана Клешта 180mm KNIPEX

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

1,490 ден

Има Залиха

Карактеристики

Шифра 03 02 180
ЕАН-баркод 4003773023197
Клешта Црна-атраментизована
Rezna ivica sa nagibom Глава Со централни сечила полирана
Рачки Дво компонентни
Kapacitet sečenja srednje tvrde žice Капацитет на сечење средно тврда жица 3,4 mm
Kapacitet sečenja tvrde žice Капацитет на сечење тврда жица 2,2 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел 12,0 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел (пресек) 16 mm2
Knipex dužina klešta Должина 180 mm
Težina klešta Težina 254 g
EAN: 4003773023197 SKU: 03 02 0180 Категорија: БРЕНД:

Опис

Рабови за сечење погодни за сечење мека и тврда жица
Со сечила за професионална употреба, цврстина 60 HRC
Полесно ракување со оптимизирана потпора
Полесно сечење, фаќање, виткање и влечење
Долг раб на сечилото за сечење подебели кабли
Со назабени зони за фаќање рамни и тркалезни материјали, наменети за речиси секоја работа
Висококвалитетен алатен челик, кован и стврднат повеќе пати во масло

Дополнителни Информации

Бренд