КНП Комбинирана клешта 180mm VDE 1000V KNIPEX

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

2,190 ден

Има Залиха

Карактеристики

Шифра 03 06 180
ЕАН-баркод 4003773021926
Клешта VDE тестирана
Rezna ivica sa nagibom Глава Хромирана
Рачки Дво компонентни
Kapacitet sečenja srednje tvrde žice Капацитет на сечење средно тврда жица 3,4 mm
Kapacitet sečenja tvrde žice Капацитет на сечење тврда жица 2,2 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел Ø 12 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на сечење на бакарен кабел 16 mm2
Knipex dužina klešta Должина 180 mm
Težina klešta Tежина 264 g
EAN: 4003773021926 SKU: 03 06 0180 Категории: , БРЕНД:

Опис

Izolovana klešta do 1000V Nazubljena površina za hvatanje  Knipex rezna ivica

Изолирани клешти до 1000V Назабена површина за фаќање Сечење на Knipex

Со зони за фаќање за рамни и тркалезни материјали, погодни за различни намени
Со рабови за сечење за мека и тврда жица
Долги рабови за сечење за подебели кабли
Дополнително индуктивно стврднати рабови за сечење со цврстина од 60 HRC
Изработен од специјален повеќестепен челик за алат, стврднат со масло

Дополнителни Информации

Бренд