КНП Ножици за сечење кабел 10 70mm –

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

3,590 ден

Има Залиха

Карактеристики

Капацитет на сечење бакарен кабел, повеќежичен 70 mm²
Капацитет на сечење бакарен кабел, повеќежичен 20 mm
 AWG 2/0
Димензии 200x21x15 mm
Тежина 283 gr

Опис

Сече кабли до Ø 10mm / 70mm²
Со пружина за отворање и уред за заклучување
Сечила изработени од нерѓосувачки челик
Калено во масло
Не е погоден за челична жица и тврдо влечени бакарни проводници
Прецизно сечење
Без сечење, само мала деформација на кабелот
Тело на ножици: хируршки челик, не’рѓосувачки, вакуумски стврднат
Рачки: пластични, отпорни на удари

Дополнителни Информации

Бренд