КНП Прецизна клешта за бланкирање 1.5 / 2.5 / 4.0 / 6.0 mm²

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

10,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Капацитет на соголување 1,5/ 2,5/ 4,0 / 6,0 mm²
AWG 16-10
Во согласност со REACH SVHC
Усогласен со RoHS
Тежина 449 gr

Опис

Клешта за соголување на кабли за соларни панели, специјално прилагодени за повеќеслојна изолација изработена од RADOX® Kapton® , тефлон и силикон, гума.
Со дополнителен граничник за кабел за подобро центрирање. Вториот пар сечила сигурно ја држи преостанатата изолација на место
Сечило изработено од специјален алатен челик калено во масло.

Двокомпонентни рачки
Тежина 449 g
Димензии 195 x 107 x 33 mm
Во согласност со REACH содржи SVHC
Усогласен со RoHS
Капацитети на соголување 1,5 / 2,5 / 4,0 / 6,0 mm²
AWG 16-10

Дополнителни Информации

Бренд

Бренд

KNIPEX