КНП Самоприлагодливи клешти за стегање на туљци 0.08 -10/16 mm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

11,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

SKU 97 53 04
EAN – бар код 4003773028017
Рачки Двокомпонентна
Димензии 180 x 75 x 21 mm
Стандард DIN 46228
Капацитет 0,08 – 10 / 16 mm2
AWG 28 – 6
Težina klešta Тежина 459 g
EAN: 4003773028017 SKU: 97 53 04 Категории: , , БРЕНД:

Опис

Klešta za hilzne Klešta za hilzneKlešta za hilzne Klešta za hilzne

Тесна рачка и подобрена ергономија
Специјално дизајниран за сите оклопи со двојна жица до 2x4mm2 или 2x AWG 12
Сигурно хексагонално стегање на жичаните обрачи од 0,08 до 16 mm² (AWG 6) со едноставно вртење и прилагодување на тркалото за прилагодување до 2 x 10 mm² (AWG 2 x 8)
За стегање жичани оклопи според DIN 46228
Постојан и висок квалитет на притискање благодарение на интегралната брава (механизам за самоотпуштање)
Фабрички прецизно дотеран и калибриран
Оптимален пренос на сила благодарение на рачката за преклопување за работа со намален замор Практичната форма и малата тежина обезбедуваат висока удобност за време на работата
Телото и врвот на клештата се изработени од хром-ванадиумски челик, ковани и стврднати во масло

 

Дополнителни Информации

Бренд