КНП KNIPEX MultiCrimp® клешта за кабел папучи со изменливи уметоци

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

21,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

SKU 97 33 02
EAN – бар код 4003773066934
Димензии 250 x 75 x 28 mm
Клешта Полирана
Примена Неизолирани отборени конектори 4,8 + 6,3mm
Капацитет на стегање 0,5 – 6,0 mm2
Број на позиции 3
AWG 20 – 10
Тежина 870 g
EAN: 4003773066934 SKU: 97 33 02 Категории: , , БРЕНД:

Опис

Opruga za otvaranje

Потребна е само една алатка за најчестите апликации за притискање
Матрици за пресување може да се менуваат многу брзо и лесно без никакви дополнителни алатки

Подредено и заштитено складирање на заменливи матрици во кружен магацин
Удобни и силни клешти за стегање со професионален квалитет
Го има истиот сигурен резултат на притискање како и со фиксирани матрици за пресување Постојано висок квалитет на притискање благодарение на прецизните
Клештите се изработени од специјален кован алатен челик, стврднат во

Дополнителни Информации

Бренд