КНП Повеќенаменска клешта 200mm VDE,1000V KNIPEX

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

4,499 ден

Има Залиха

Карактеристики

SKU 13 96 200
EAN – bar kod 4003773075110
Kлешта Црна атраметизована
Рачки Дво компонентни
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на на сечење кабел Ø 15 mm
Kapacitet sečenja višestrukih bakarnih žica Капацитет на на сечење кабел 16 mm2
Капацитет на соголување изолација 0,75 – 1,5 mm² / 2.5 mm2
Knipex dužina klešta Должина 200 mm
Težina klešta Тежина 276 g
EAN: 4003773075110 SKU: 13 96 200 Категории: , БРЕНД:

Опис

Izolovana klešta do 1000V Nazubljena površina za hvatanje Ravni obrazi Opruga za otvaranje

6 функции во една клешта
Мултифункционални клешти за електрични инсталации – за фаќање рамен и кружен материјал, за виткање и отстранување на рабовите, сечење кабли
Интелигентниот механизам за заклучување овозможува фаќање без отворање на клештите, правиот раб останува затворен и заштитен
Мазните површини во близина на врвовите држат поединечни јадра без оштетување; назабени површини за фаќање рамен и кружен материјал
Исчистете го отсечениот надворешен раб на површините  на разводни кутии
Дупки за отстранување за соголување проводници од 0,75 – 1,5 mm² и 2,5 mm²
Матрица за стегање за жичани кабел папучи 0,5 – 2,5 mm²
За сечење алуминиумски и бакарни кабли до 5 x 2,5 mm² / Ø 15 mm
Висококвалитетен специјален алатен челик , ковано со повеќе чекори

Дополнителни Информации

Бренд