КНП KNIPEX PreciForce® Клешти за кабел папучи 05-10мм2

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

9,290 ден

Има Залиха

Карактеристики

SKU 97 52 33
EAN – бар код 4003773051862
Kлешта Полирана
Рачка Двокомпонентна
Димензии 220 x 59 x 30 mm
Капацитет на кабел папучи 0,5 – 10,0 mm2
Бр. на позиции на стегање 4
Примена Неизолирани отворени конектори
AWG 20 – 8
Težina klešta Tежина 478 g
EAN: 4003773051862 SKU: 97 52 33 Категории: , , БРЕНД:

Опис

Opruga za otvaranje

Постојан и висок квалитет на притискање благодарение на прецизните матрици и механизмот за преплет (кој може да се отклучи)
Алатката е прецизно прилагодена/калибрирана
Оптимален пренос
Ергономски дизајнирани рачки
Различни локатори за прецизно позиционирање на конекторот
Изработен од специјален хром-ванадиум челик зацврстен со масло

 

Дополнителни Информации

Бренд