Куфер за алат плиток Toughsystem DS166

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

4,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Ширина 554 mm
Должина 371 mm
Висина 165 mm
Големина во инчи /
Број на составни делови 1 /
Број на фиоки / /
Број на прегради / /
Број на организери 2 /
Ниво на заштита 65 IP
Максимална носивост 50 Kg
EAN: 3253561832932 SKU: DWST83293-1 Категории: ,

Опис

Куфер за алат TOUGHSYSTEM 2.0 со капацитет за товар 50kg и димензии: должина 371mm, ширина 554mm и висина 165mm.

Цврст и компактен дизајн со метален преден дел за зголемување на издржливоста и векот на траење. Можност за заклучување со катанец (не е вклучен) за дополнителна безбедност, а со инсталирање на DEWALT Tracker преку DEWALT Tool Connect може да се следи движењето на куферот. Можност за лесно поврзување на куферот со останатите куфери од програмата Toughsystem . Нивото на заштита IP65 гарантира заштита од прашина и воден млаз, проектиран за да ги издржи најтешките временски услови.

 

 

 

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.19 кг
Димензии(пакет) 54 × 38 × 19 cm
Платформа

Бренд