Ласер вкрстено линиски црвен сноп 12V 20m TSTAK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

22,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Класа на ласер 2
Прецизност на 10m 3 mm
Прецизност на работен опсег 6 mm
Број на ласерски снопови 2
Поставеност на сноповите 90 °
Видливост во внатрешни простории 20 m
Работен опсег со детектор до 50 m
Ниво на самонивелирање 4 °
Наклон по X и Y оска °
Приклучок на трипод да
Напојување тип 12 V
Тежина 4.35 Kg
Должина 450 mm
Висина 155 mm
EAN: 5035048489581 SKU: DCE088D1R-QW Категории: , ,

Опис

Само нивелирачки, вкрстено линиски ласер за нивелација кој проектира една хоризонтална и една вертикална линија. Работи на 12V батерија и има работен опсег од 20m и 50m со детектор и точност од +/- 3mm @ 10m. Само нивелирање до 4° и IP65 заштита од прашина и млазови вода од сите страни. Има интегриран 1/4″ и 5/8″ трипод приклучок и заклучување на ласерските леќи за безбеден транспорт. Доаѓа со една батерија од 12V со капацитет од 2Ah, брз полнач, штипка со метал за магнетно прицврстување или закачување на ласерот, очила за засилување на видливоста на ласерскиот сноп, плочка за детекција на снопот со мерки и TSTAK транспортен куфер.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.01 кг
Димензии(пакет) 46 × 16 × 33 cm
Платформа

Бренд