Метро ласерско 100m IP65 Bluetooth

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

17,990 ден

Има Залиха

EAN: 5035048448502 SKU: DW03050-XJ-1 Категории: ,

Опис

Дигитално ласерско метро со опсег на мерење до 100m. Има голем екран со податоци во 3 реда и е доволно светол за сите услови на работа. Содржи вграден инклинометар кој врши функција како електронска либела. Има и функција на континуирано мерење односно промената на вредноста се прикажува на екранот како што го придвижуваме ласерот. Ласерот ја има функцијата на Питагора, триаголна калкулација за мерење агли како и стандардните мерења на плоштина и волумен. Може да меморира и до 20 мерења. Има и Bluetooth конкеција за поврзување со ToolConnect апликацијата на Dewalt со што добивате уште повеќе опции.

Доаѓа со футрола и две батерии од серијата ААА.

 

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.45 кг
Димензии(пакет) 24.2 × 12.9 × 6 cm
Платформа

Бренд

Може да ве интересира…