Мобилен куфер со телескопска рачка TOUGHSYSTEM 2.0

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

10,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Ширина 554 mm
Длабочина / mm
Висина 685 mm
Должина 500 mm
Број на составни делови 1 /
Број на фиоки / /
Број на прегради / /
Број на организери / /
Ниво на заштита 65 IP
Максимална носивост 113 Kg
EAN: 3253561832956 SKU: DWST83295-1 Категории: ,

Опис

Мобилен куфер со телескопска рачка TOUGHSYSTEM 2.0 со ниво на заштита IP65.

Куфер со подобрена ергономска конструкција, со нови и пошироки рачки. Предни метални брави за заклучување и големи тркала за лесно маневрирање и транспорт. Ниво на заштита IP65 кое гарантира отпорност на прашина и воден млаз. Можност за меѓусебно поврзување со помош на интуитивните и лесни за употреба брави на повеќе куфери од системот TOUGHSYSTEM. Со инсталирање на DEWALT Tracker преку DEWALT Tool Connect може да се следи движењето на куферот.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 10.53 кг
Димензии(пакет) 68.5 × 54.2 × 49 cm
Платформа

Бренд