Перач под висок притисок 5000W 200 bar инукциски мотор

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

79,999 ден 99,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 5000 W
Проток на вода 810 l/h
Максимален притисок 200 Nm
Tемпература на вода максимална 50
Тип на мотор / /
Должина на цревото 10 m
Тежина 46,0 Kg
Должина 705 mm
Висина 740 mm

Опис

Машина за перење под висок притисок DeWalt DXPW005E

DeWalt DXPW 005E е професионален перач под висок притисоки е идеален за професионалци. Лесно ја отстранува дури и најтврдата нечистотија. Професионалната пумпа, со глава од месинг со три аксијални клипови обложени со керамика, произведена од DeWalt, обезбедува исклучителни перформанси и многу долг работен век.

Работен притисок од 200 бари макс и проток од 810 литри вода на час
Висококвалитетен трифазен електричен мотор, брзина на ротација 1450 RPM со термичка заштита
Контролен вентил интегриран со TSS, систем кој овозможува голема заштеда на енергија, а во исто време секогаш одржува високи перформанси на машината.
Опремен со прецизен манометар..

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 63.5 кг
Димензии(пакет) 70.5 × 49.3 × 74 cm
Платформа

Бренд