Полнач за акумулатори и стартер 12-24V 210A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

18,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Моќност 0,69/5,3 Kw
Номинален напон на батеријата 12/24 V
Просечна струја на полнење 22 A
Ефективна струја за полнење 32/25 A
Позиции за полнење 3+3
Зголемена струја 210/180 A 0V
Зголемена струја 140/120 A 1V
Капацитет на батеријата 35/120, 660/1440 Ah/min
Тежина 16.50 Kg
EAN: 8004386750100 SKU: THOR320 Категории: ,

Опис

Полначот  Awelco THOR 150, 320 со функција BOOSTER е наменет за домашна употреба и опремен со функциа за брз старт .  Ова е машина  може да ја врши и функцијата на стартер, таа е всушност опремена со  системот за брз старт. Овој производ е идеален за полнење на батерии   од 12/24V   10/720Ah

Може да се постават  3 работни позиции!

Опремен со термостатска заштита за заштита од кратки споеви и инверзии на поларитетот.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд